CUPRA R w wersji limitowanej

Nowy SEAT Leon CUPRA R niewątpliwie przyciągnie uczestników odwiedzających stanowisko hiszpańskiego producenta na IAA 2017. Najsilniejszy samochód SEAT-a, do nabycia pod koniec tego roku, będzie jednocześnie najbardziej ekskluzywny i zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 799 sztuk.

Nowy SEAT Leon CUPRA R będzie dostępny z manualną skrzynią biegów (310 KM) lub DSG (300 KM) z sześcioma biegami oraz napędem na przednie koła.

Nadwozie wyróżnia się takimi detalami, jak wykonane z włókna węglowego przedni i tylny spoiler, poszerzenia nadkoli oraz tylny dyfuzor. Ponadto pojawiły się wykończenia w kolorze miedzianym, obejmujące obudowy lusterek wstecznych oraz obręcze kół, a przednia cześć auta zyskała bardziej wyrazisty charakter, dzięki nowym elementom dookoła wlotów powietrza w zderzaku. Nowy model pojawi się w trzech kolorach: Midnight Black, Pyrenees Grey i w ekskluzywnym Matte Grey.

Właściciele nowego Leona CUPRA R będą mogli cieszyć się z wnętrza, w którym pojawiły się elementy z włókna węglowego i w kolorze miedzianym, jak również z kierownicy i drążka zmiany biegów obszytych Alcantarą. Nowy Leon Cupra R otrzyma także kilka wyjątkowych dodatków. Inżynierowie hiszpańskiej marki zmienili kąt pochylenia przednich kół i sposób dostrojenia adaptacyjnego zawieszenia DCC (Dynamic Chasis Control), a także zastosowali układ hamulcowy renomowanej firmy Brembo. Pojawił się również nowy układ wydechowy o wyjątkowym, sportowym brzmieniu, zarezerwowanym dla 799 najbardziej wymagających kierowców, jacy skuszą się na nowego Leona Cupra R.

do góry