Bojowe barwy Peugeota 3008 DKR

Nie tak dawno pisaliśmy o pierwszym teście bojowym Peugeota 3008 DKR. Po udanym występie podczas rajdu Maroka przyszła kolej na większe wyzwanie. Jest nim walka w najbardziej prestiżowym rajdzie – Dakar.

23 listopada 2016 roku podczas oficjalnej konferencji prasowej przedstawiono dobrze znany model. Zmieniono tylko barwy.  3008 DKR wzbogacony został o logo oficjalnych partnerów. Wśród nich znaleźli się Total, Red Bull, Sparco i BFGoodrich. Konferencja była też okazją do przedstawienia szczegółowego planu rajdu.

39 edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 2 stycznia 2017 roku. O zwycięstwo załogi będą walczyć przemierzając trasy 3 krajów Ameryki Południowej. Spora część trasy będzie nowa. Będzie ona prowadzić z Asunción przez region Gran Chaco wzdłuż Jeziora Titicaca do La Paz. Następnie z La Paz przez Andy na południe do Argentyny i na wschód przez argentyńską Pampę i Nizinę La Platy do Buenos Aires. Łącznie trasa rajdu ma liczyć niemal 9 000 km. Zakończenie zmagań zaplanowane jest na 14 stycznia 2017 roku.

do góry