Arteon początkiem nowej drogi Volkswagena

Zwolennicy Volkswagena Passata CC w końcu mogą odetchnąć z ulgą.  Na 3 miesiące przed oficjalną premierą szefowie koncernu potwierdzili, że doczeka się on następcy. Po przeszło 4 latach produkcji światło dzienne ujrzy zupełnie nowy model.

Nowa 4-drzwiowa limuzyna klasy premium  o nazwie Arteon powstała od podstaw. Nazwa Arteon  jest połączeniem dwóch słów - Art (czyli sztuka) odnosi się do sposobu, w jaki poprowadzono linie tworzące stylistykę tej limuzyny oraz do emocji, jakie ona wyzwala, oraz końcówki „eon” określającej nawiązanie do topowego modelu Phideon sprzedawanego przez Volkswagena na rynku chińskim.

Arteon ma to być początkiem nowej drogi Volkswagena w kwestii wzornictwa. Według zapowiedzi producenta samochód zrywa z stosowaną do tej pory zachowawczą stylistyką niemieckiej marki. Ma być nowocześnie i nieco awangardowo.  Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane. By zaciekawić potencjalnych nabywców podano informację o kilku stylistycznych smaczkach. Jedną z nich są poprzeczki w osłonie chłodnicy, które łączą się tu z trójwymiarowymi reflektorami, a charakterystyczny wygląd całości podkreślają dodatkowo diodowe elementy. Nowa limuzyna to typowe gran turismo. Świadczą o tym choćby szyby w drzwiach, które są pozbawione ramek. Bagażnik ma zaś wysoko podnoszoną klapę, co poprawia jego funkcjonalność.

W hierarchii modeli Volkswagena nowy Arteon zajmie pozycję powyżej Passata. Oficjalnej prezentacji możemy się spodziewać podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2017 roku.

do góry